Cestování, zájezdy, dovolená, relax, odpočinek

ID: 724046

Poklady indického státu Rádžasthán

Termín: 23.02. (Ne) - 05.03. (Čt) 2020

Délka pobytu: 12 dní, 11 nocí

Doprava: Letecky / Praha (00:00)

Strava: Snídaně

Cena: 38 800 Kč

Popis zájezdu
Privátní program již od 2 osob. Odlet každý den.
ANGLICKY hovořící průvodce.
Program
1.den
Praha
Odlet z Prahy.


2.den
Dillí - přílet
Přílet do hlavního města Indie – Dillí. Na letišti vás již bude očekávat náš anglicky hovořící zástupce, který vás přivítá a sdělí vám praktické informace k zájezdu. Poté bude následovat transfer do hotelu, kde se ubytujete. Odpoledne je volné k odpočinku po letu. Přenocování v hotelu.


3.den
Dillí – Agra (205km / 4h), snídaně
Dnešní ráno budete objevovat historii a kulturní bohatství hlavního města. Budete projíždět kolem parlamentu, prezidentského paláce a navštívíte Indickou bránu. Dále přejedete k Raj Ghat (památník Mahatma Gandhi) a dále kolem Červené pevnosti a mešity Jama Masjid. Navštívíte minaret Kutub Minar, který je vzorným příkladem indo-islamistické architektury. Později odpoledne odjezd do Agry, kde se nachází slavný Taj Mahal. Po příjezdu do města ubytování v hotelu. Přenocování.


4.den
Agra – Taj Mahal (Tádž Mahal), snídaně
Dnes budete svědky neskutečného pohledu na dech beroucí Taj Mahal při východu slunce. Vstoupíte do věčného symbolu lásky a zajisté oceníte spletitý design a symetrii, které vzájemně rýmují jako zamilovaná báseň. Taj Mahal je ukázkou honosného vyznání lásky, který nechal postavit Shah Jahan na památku své milé ženě Mumtaz Mahal. Poté navštívíte pevnost Agra, která byla postavena z červeného kamene. Večer volno na odpočinek nebo individuální poznávání města. Přenocování.


5.den
Agra – Fatehtpur Sikri - Jaipur (240 km / 5h), snídaně
Po snídani Vás čeká odjezd do „růžového města“ Jaipur, které je zároveň hlavním městem indického státu Rádžasthán. Město vyzařuje barevností, tancem a tradičním místním uměním. Najdete zde několik archeologických pevností a paláců. Po cestě do Jaipuru navštívíte malé městečko Fatehpur Sikri, které nechal postavit v 16. století tehdejší panovník Akbar Veliký a je tradiční ukázkou mughalské architektury. Ubytování v hotelu a večer individuální volno. Přenocování.


6.den
Jaipur, snídaně
Ráno zahájíte návštěvou pevnosti Amber, která byla postavena v 16. století. Jízda na slonovi Vám pomůže zdolat výstup na kopec, kde se nachází pevnost (sloni jsou k dispozici dle volných kapacit). Alternativně můžete vystoupit k pevnosti pěšky nebo vyjet autem. Odpoledne navštívíte komplex městských paláců, které zahrnují - muzeum, astronomickou observatoř Jantar Mantar (UNESCO) a palác větru z 18. století – Hawa Mahal. Tento palác s nespočtem oken a zakrytými balkony byl postaven maharádžou Pratap Sawaj Singem pro jeho ženy, aby mohly skrytě pozorovat okolní ruch města a života kolem. Odpoledne navštívíte některé z místních řemeslných dílen na výrobu šperků, porcelánu, koberci a dalšími suvenýry. Návrat do hotelu a přenocování ve městě.


7.den
Jaipur – Jodhpur (330km / 6h), snídaně
Po klidné snídani se vypravíte na cestu do Jodhpuru, města obklopeného skalními zdmi, sedmi branami a několika baštami. Jodhpur je druhým největším městem Rádžasthánu. Město bylo založeno roku 1459 králem Rao Jodha. Město je leckdy nazýváno jako sluneční nebo modré město. Sluneční město z důvodu, že po většinu roku zde svítí sluníčko a modré město, protože většina domů má modrou barvu. Je ideálním místem na výlety do okolí. Transfer do hotelu. Přenocování.


8.den
Jodhpur, snídaně
Celý dnešní den strávíte v Jodhpuru, budete objevovat jeho historické krásy. Začnete návštěvou skalní pevnosti Mehrangarh, která se nachází na kopci a je tak dominantou města. Dále Vás čeká prohlídka hlavních paláců – Moti Mahal, Sheesh Mahal, Phool Mahal, Sileh Khana a Daulat Khana. Nedaleko se nachází památník z bílého mramoru – Jaswant Thada. Poté pojedete na prohlídku muzea Umaid Bhawan Palace. Transfer do hotelu. Přenocování.


9.den
Jodhpur - Udaipur (280km / 5h), snídaně
Po snídani odjezd do města jezer Udaipuru. Po cestě Vás čeká návštěva slavných džainistických chrámu v Ranakpuru. Jsou to největší džainistické chrámy v Indii vůbec. Příjezd do poklidného města Udaipur, které je umístěno v krásném údolí mezi kopci Aravalli a nádhernými jezery Pichola, Fateh Sagar a Udai Sagar. Po příjezdu do města ubytování a volno. Přenocování.


10.den
Udaipur, snídaně
Po snídani navštívíte městský palác z 16. století. Jedná se o jeden z největších palácových komplexů v Rádžasthánu vůbec. Sestává z rezidence maharádži, historických hotelů, muzeí a galerií, nádvoří a hlavní haly, kde se dodnes konají slavnosti. Poté navštívíte zahradu Shahelion-Ki-Badi, památník Pratap Memorial, jezero Fateh Sagar a další zajímavá místa. Večer můžete pozorovat západ slunce plavbou lodí po jezeře Pichola lake. Transfer do hotelu. Přenocování.


11.den
Udaipur – Dillí, místní přelet
Po snídani transfer na letiště k Vašemu přeletu do Dillí (07:45-09:15h) a dále odlet domů.


12.den
Praha
Přílet do Prahy.

Stravování

snídaně

Popis
Dillí – Agra – Jaipur (Džajpur)  – Jodhpur (Džódhpur)  – Udaipur
Cena zahrnuje
mezinárodní letenku Praha – Dillí – Praha včetně všech tax (běžná ekonomická třída)
místní přelet Udaipur – Dillí vč. všech tax (běžná ekonomická třída)
ubytování ve 3*-4* hotelech (dvoulůžkové pokoje)
snídaně
přepravu klimatizovaným autem (Toyota Etios apod.)
program a vstupy do památkových objektů dle programu (Qutub Minar, Taj Mahal, Agra Fort, Fatehpur Sikir, Amber Fort, City Palace, observatoř, Mehrangarh Fort, Jaswant Thanda, Umaid Bhawan, City Palace, Jagdish, Sahelion-Ki-Badi, Partap Memorial)
plavbu lodí na jezeře Pichola Lake (Udaipur)
jízdu na slonovi na pevnost Amber a zpět jeepem (Jaipur)
anglicky mluvícího průvodce
vládní taxy
pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje
vízum do Indie
příplatek za jednolůžkový pokoj
nápoje a stravování nad rámec programu
spropitné místním průvodcům a řidičům
příplatky v období svátků a slavností
poplatky za fotoaparáty a kamery v památkách
výdaje osobní povahy (prádelna, internet, suvenýry)
fakultativní výlety, aktivity a rozšíření programu
cestovní pojištění – na požadavek rádi zajistíme
23.02. (Ne) - 05.03. (Čt) 2020 - 12 dní, 11 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
dospělá osoba
Snídaně
Letecky/Praha
-38 800 Kč
Vybrat termín
01.03. (Ne) - 12.03. (Čt) 2020 - 12 dní, 11 nocí
dospělá osoba
Snídaně
Letecky/Praha
-38 800 Kč
Vybrat termín
08.03. (Ne) - 19.03. (Čt) 2020 - 12 dní, 11 nocí
dospělá osoba
Snídaně
Letecky/Praha
-38 800 Kč
Vybrat termín
15.03. (Ne) - 26.03. (Čt) 2020 - 12 dní, 11 nocí
dospělá osoba
Snídaně
Letecky/Praha
-38 800 Kč
Vybrat termín
22.03. (Ne) - 02.04. (Čt) 2020 - 12 dní, 11 nocí
dospělá osoba
Snídaně
Letecky/Praha
-38 800 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměIndie
MístoIndie
HotelPoklady indického státu Rádžasthán
dospělá osoba
Termín23.02.2020 - 05.03.2020
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoPraha
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: PRAŽSKÝ KLUB TOUR OPERATOR, s. r. o. IČO: 256 26 132