Cestování, zájezdy, dovolená, relax, odpočinek

ID: 780508

Buenos Dias Cuba ***

Termín: 02.09. (Po) - 17.09. (Út) 2019

Délka pobytu: 16 dní, 15 nocí

Doprava: Letecky / Varšava (00:00)

Strava: Dle programu

Cena: 39 837 Kč

Popis hotelu

Poznávací část
Hotely
místní kategorie *** ( 11 nocí).
Pokoje: skromné dvoulůžkové pokoje s koupelnou.
Strava: snídaně a večeře (obvykle formou bufetu), kromě ubytování v Camagüey (v Camagüey pouze snídaně, večeře za příplatek).

Pobytová část
Hotely ve Varaderu - (3 noci). Popisy jsou k dispozici v záložce "Možnost ubytování v hotelu".
Vybavení: bar, restaurace, někdy bazén 
Strava: all inclusive

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Víza

Při překročení hranice je vyžadována platnost cestovního pasu po dobu nejméně 3 měsíců, počínaje datem plánovaného odletu z Kuby.

Turistická karta
Obyvatelé České republiky, kteří cestují na Kubu, jsou povinni mít tzv. turistickou kartu (Tarjeta de Turista), kterou obdrží při odbavení na letišti ve Varšavě (turistická karta je zahrnuta v ceně zájezdu).

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet do Varadera charterovým letadlem společnosti LOT typu Dreamliner nebo jiným širokotrupým letadlem (přímý let), letištní taxy, turistický program (viz níže), přejezdy klimatizovaným autokarem nebo minibusem, ubytování v hotelech (14 nocí), stravování dle popisu ubytování, transfery: letiště - hotel - letiště, Turistickou kartu, pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel), služby místního průvodce a polského průvodce na Kubě, služby zástupce CK během odbavení na letišti ve Varšavě.

Základní cena nezahrnuje: vstupné  a spropitné během poznávací části (cca 190 EUR/os. - povinný poplatek, který se platí průvodci jako balíček), fakultativní výlety a jiné osobní výdaje.

Program

Magic Havana a Hemingway • jediná francouzská kolonie na Kubě • Cienfuegos • Trinidad - město, kde se zastavil čas • skutečné doutníky a rum • Santiago de Cuba - hudební hlavní město ostrova • Dálný východ - Baracoa • dovolená ve Varaderu (all inclusive)

Den 1
Sraz u stanoviště CK 3 hodiny před plánovaným odletem letadla. Přelet do Varadera charterovým letadlem společnosti LOT typu Dreamliner nebo jiným širokotrupým letadlem (přímý let). Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady . Po příletu pasové odbavení a setkání s průvodcem. Následně transfer do hotelu v Havaně, ubytování v hotelu, večeře a přenocování..

Den 2
Po snídani navštivte hlavní město Kuby - Havanu, v programu, mimo jiné: hlídání přístavu Morro fort, Cathedral Square, procházka kolem starého města - zde najdete místa spojená s Ernestem Hemingwayem (hotel Ambos Mundos a bar Bodequita del Medio), tržiště a barokní katedrála. Poté navštivte továrnu muzea / rumu - Bocoy. Volitelný oběd za příplatek (cca 15 EUR / osoba). Ve volném čase můžete využít soukromou lekci salsy (asi 25 Eur) po dobu 1 hodiny v reálném Havana Club Salsa, s kubánským partnerem / partnerem, který vám umožní poznat tento horký tanec. V odpoledních hodinách navštivte novou Havanu: Capitol a Opera. Pak projděte okresy Miramar a Cubanacan (před revolučními obvody bohatých). Večeře. Ve večerních hodinách, pro revizory (příplatek cca 80 EUR / osoba). Přenocování v hotelu.

Den 3
Po snídani následujte Havana: Revolution Square, Muzeum revoluce, hřbitov Columbus. Jízda na historických amerických autech v ulicích Havany - jedna z největších atrakcí Kuby! Odpoledne je čas prozkoumat město na vlastní pěst. Večer, večeře a noc. Pro ty, kteří jsou ochotni a za příplatek (cca 35 EUR / osoba), výlet "Hemingway Trail" - návštěva oblíbené rybářské vesnice Coijimar, odkud spisovatel nejčastěji lovil ryby. Návštěva domu "Finca Vigia" a oblíbené restaurace "Floridita", kde bude možnost vyzkoušet slavné daiquiri.

Den 4
Po snídani odjezd z Havany. Projeďte Pinar del Rio, město pěstitelů tabáku, do Valle de Vinales - národního parku s obrovskými vápencovými hodnotami, Mogotes. Program zahrnuje návštěvu indické jeskyně (objevené v roce 1951) a skalní malby. Návštěva továrny na doutníky nebo plantáže tabáku. Pak návštěva botanické zahrady Soroa. Oběd za příplatek (cca 15 EUR / osoba). Návrat do hotelu v Havaně na večeři a přes noc. Ve večerních hodinách, ochotně a za příplatek (cca 35 EUR / osoba) doporučujeme návštěvu některého z hudebních klubů, kde si můžete poslechnout písně legendární skupiny Buena Vista Social Club, kterou vystoupili místní muzikanti. (Trasa je asi 350 km).

Den 5
Po snídani jděte do Playa Giron a Guam. Možnost návštěvy krokodýlí farmy a oběda (cca 15 EUR / osoba). Pak jet na Cienfuegos - město, často nazývané kubánská "Perla jihu", která je díky své zachovalé koloniální architektuře jednou z nejkrásnějších turistických atrakcí ostrova. Uvidíme historické centrum Pueblo Nuevo, Parque Jose Marti, katedrálu, Palacio de Valle a Paseo del Prado - nejdelší pěší ulici na Kubě. Večeře a nocleh v hotelu poblíž Cienfuegos. (Trasa je asi 300 km).

Den 6
Po snídani, výlet na návštěvu nejtypičtějšího a nejzachovalejšího koloniálního města Kuba - Trinidad (město zapsané na seznamu UNESCO): dlážděné městské ulice, náměstí Plaza Mayor, františkánský klášter, paláce cukrového barona - nyní veřejné budovy, Canchanchara - slavná místní hospoda - směsi medu, citronu a rumu! Oběd za příplatek cca 15 EUR / osoba. Pak volný čas ve městě nebo se vrátit do hotelu na slunění. Pro ty, kteří jsou ochotni využít (za příplatek cca 35 EUR / osoba) z výletu na koni do Cukrového údolí, který účastníky zavede do doby Sugar Barons, současně s možností koupání v vodopádu Sierra Escambray, ubytování a ubytování v oblasti Trinidad. (Trasa cca 80 km).

Den 7
Po snídani transfer do Camaguey. Po cestě navštívíme Santi Spiritus a vyhlídku Valle de los Ingenios (Sugar Valley) - plantáže cukrové třtiny, vesnice obývané potomky otroků a paláce cukerného barona. Volitelný oběd (cca 15 EUR / osoba). Pak navštivte město Camaguey - mimo jiné hlavní náměstí San Juan de Dios, náměstí Carmen, kostel Panny Marie Mercedové, obchodní domy, kostel Nuestra Senora. Přenocování v hotelu u Camaguey - večeře za příplatek (cca 20 EUR / osoba). (Trasa je asi 250 km).

Den 8
Po ranní snídani jeďte do Santiaga de Cuba. Uvidíme Mariánskou svatyni Virgen de la Cardid del Cobre - patrona Kuby, pevnost San Pedro de la Roca. Během prohlídky, volitelný oběd (za příplatek cca 15 EUR / osoba). Další část návštěvy Santiaga: Náměstí Cespedes - hlavní náměstí, katedrála a nejstarší dům na Kubě - domov Diego Velasqueze (nejzajímavější kolonista Kuby). Navštívíme slavná kasárna Moncada - místo neúspěšného útoku revolucionářů pod vedením mladého Fidela Castra. Příjezd do hotelu, večeře a nocleh. (Trasa je asi 350 km).

Den 9
Po snídani odjezd z hotelu směrem na Baracoa. Transfer do hřbitova Santa Ifigenia - pohřebiště zasloužených obyvatel: Fidel Castro, Jose Marti, Emilio Bacardi. Jděte podél militarizované zóny Guantánamo, kterou si Spojené státy pronajímají od Kuby od roku 1903. Odpoledne do Baracoa. V tomto nejstarším městě na Kubě uvidíme mimo jiné Vine Cross - jedna z prvních sbírek, které přinesl Columbus, katedrála, Náměstí svobody a El Yngue - hora, kterou viděl Columbus. Příjezd do hotelu a přes noc. (Trasa je asi 250 km).

Den 10
Po snídani se vydejte směrem na Holguin / Guardalavaca - projíždějte parkem Humbolt. Návštěva rodinného domu Fidela Castra v Biranu. Příjezd do hotelu večer, večeře a noc. (Trasa je asi 250 km)

Den 11
Volný čas na slunění.

Den 12
Po velmi brzké snídani, transfer autobusem z Holguin / Guardalavaca do Varadera. Na cestě, oběd. Ubytování a čas na odpočinek.

Den 13 - 14
Pobyt ve Varaderu - čas na odpočinek a opalování. Během odpočinku navrhujeme volitelné výlety: plavby na nedaleké korálové ostrovy, potápění na krásném útesu atd. (Od 80 EUR / osoba).

Den 15
Po snídani se podívejte na pokoj. Transfer na letiště Varadero. Odlet do Polska - létání charterovým letem Dreamlineru nebo jiného broadhull (přímého letu).

Den 16
Příjezd do Polska.

Poznámky k programu
Pořadí realizace programových bodů může být změněno nebo obráceno.

Pas a vízum
Při překročení hranice je vyžadována platnost cestovního pasu po dobu nejméně 3 měsíců, počínaje datem plánovaného odletu z Kuby.

Turistická karta
Obyvatelé České republiky, kteří cestují na Kubu, jsou povinni mít tzv. turistickou kartu (Tarjeta de Turista), kterou obdrží při odbavení na letišti ve Varšavě (turistická karta je zahrnuta v ceně zájezdu).

Jiné

Let
Komfortní letoun společnosti PPL LOT typ DREAMLINER (přímý let) s možností výběru cestovní třídy. Catering ve třídě LOT CHARTERS Economy zahrnuje 2 jídla (teplé jídlo a sendvič se sýrem nebo šunkou). Zároveň klienti  obdrží zdarma základní nápoje (minerální vodu, kávu a čaj) servírované v době podávání jídla. Ostatní nealkoholické nápoje, všechny alkoholické nápoje a další nabídka ze Sky menu je za poplatek. Ve třídě LOT CHARTERS Premium Club a LOT CHARTERS Business Elite je v ceně rozsáhlé menu včetně nealkoholických a alkoholických nápojů (v omezeném množství) a navýšení váhových limitů zavazadel. Ve všech třídách je k dispozici v průběhu letu zábavní systém se samostatným monitorem před každým sedadlem. Více informací naleznete ZDE . V případě, že nebude možné uskutečnit let Dreamlinerem, poskytnou Polské Aerolinky LOT jiné letadlo v podobném standardu (přímý let).

25.07. (Čt) - 09.08. (Pá) 2019 - 16 dní, 15 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
standard + standard - promoce (v hotelu: Gran Caribe Sun Beach) další typy pokojů
Dle programu
Letecky/Varšava
-13%Last minute48 445 Kč
Vybrat termín
02.09. (Po) - 17.09. (Út) 2019 - 16 dní, 15 nocí
standard + standard - promoce (v hotelu: Gran Caribe Sun Beach) další typy pokojů
Dle programu
Letecky/Varšava
-Last minute39 837 Kč
Vybrat termín
09.09. (Po) - 24.09. (Út) 2019 - 16 dní, 15 nocí
standard + standard - promoce (v hotelu: Gran Caribe Sun Beach) další typy pokojů
Dle programu
Letecky/Varšava
-Last minute42 250 Kč
Vybrat termín
04.10. (Pá) - 19.10. (So) 2019 - 16 dní, 15 nocí
standard + standard - promoce (v hotelu: Gran Caribe Sun Beach) další typy pokojů
Dle programu
Letecky/Varšava
-2%Last minute47 282 Kč
Vybrat termín
16.10. (St) - 31.10. (Čt) 2019 - 16 dní, 15 nocí
standard + standard - promoce (v hotelu: Gran Caribe Sun Beach) další typy pokojů
Dle programu
Letecky/Varšava
-1%Last minute50 816 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměKuba
MístoVaradero
HotelBuenos Dias Cuba
standard + standard - promoce (v hotelu: Gran Caribe Sun Beach)
Termín02.09.2019 - 17.09.2019
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoVaršava
StravováníDle programu
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Rainbow tours IČO: 26859220